A Thousand Splendid Sun

7.04.2010 - Posted by Zuzu at 6:18 PM

I just finished reading "A Thousand Splendid Suns". A Thousand Splendid Suns is beautiful. I read a huge number of books but this is a wonderful wonderful! It was an amazing book, and I do not remember the last time a book has touched me like this one did. I had tears in my eyes while reading the last chapters, and I must say, I've never cried while reading a book before. It gave me a new understanding of events that were happening in Afhganistan. Khaled Hosseinı is a great writer. You must read it!

Turkish

Bir muhteşem kitap; Bin Muhteşem Güneş. Sizi bir anda kendi içine çeken, yüreğinize dokunmayı başaran ve ağlatan bir kitaptan bahsediyorum. Henüz okumadıysanız şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.

"Bin Muhteşem Güneş, ilk romanı Uçurtma Avcısı'yla tüm dünyada inanılmaz bir başarı yakalayan Hosseini'nin ikinci romanı. Yazar bu romanında da yine doğduğu toprakları anlatıyor. Bu kez iki kadının kesişen yaşamları ve dostlukları üzerinden…

Küçük yaşta evlendirilen kızlar, çocuğu olmayan kadınlar, babaya ya da çocukluk arkadaşına duyulan, geçmişe gömülmüş aşklar…

Khaled Hosseini, hasreti, dostluğu, aşkı ve insanlığı en iyi anlatan yazarlardan. Başarıyla kurduğu olay örgüsüyle, çıkmaz yolların nasıl düzlüklere açılabileceğini gösteren yaratıcı bir kalem.

Bin Muhteşem Güneş, kelimenin tam anlamıyla “beklenen” bir roman
"